Abi loodusest – menopausi vaevuste vastu looduslike vahenditega

menopausi vaevuste vastu looduslike vahenditega

Abi loodusest – menopausi vaevuste vastu looduslike vahenditega

 

Kuidas leevendada menopausi vaevusi taimede abil?

 

Kas teadsid, et juba umbes 35-aastaselt hakkab naise keha tasapisi töötama teisiti kui nooremas eas? Jah, aeg ei ole küll veel kaugeltki sealmaal, kuid mingid muutused juba toimuvad ning paljud neist ei ole kuigi meeldivad. Mida tähendab menopaus, milliseid terviseriske see endaga kaasa toob ja kuidas võidelda menopausi vaevuste vastu looduslike vahenditega?

 

Õnneks on olemas naturaalseid võimalusi, kuidas kaebuste vastu võidelda, neid ennetada ja hoida head enesetunnet ka sel ajal, kui keha teeb läbi suuri muutuseid.

Östrogeen kaob

 

Kolmekümnendate eluaastate teisel poolel hakkab pikkamööda vähenema naissuguhormooni ehk östrogeeni hulk, mistõttu võib menstruatsioon muutuda ebaregulaarseks. Peale selle hiilivad salamisi ligi kaalutõus, meeleolu kõikumine ja vedelikupeetus kehas. Mõnikord kipub östrogeen tegema ka arusaamatuid trikke – kord sööstab kõrgustesse ja siis langeb jällegi järsult liiga madalale.

 

Kõik menopausi sümptomid ei ilmu mõistagi üleöö ja niivõrd noores eas, kuid aastate möödudes kipuvad kaebused siiski süvenema. Kui üleminekuiga on (keskmiselt 50-aastaselt) päriselt kätte jõudnud, kannatavad paljud naised sagedaste kuumahoogude (eriti öösel) ja unetuse käes. Võõrad ei ole ka üldine energiapuudus ja liighigistamine. Lõpuks jääb östrogeeni niivõrd vajaka, et võivad tekkida tõsised terviseprobleemid nagu:

 

  • depressioon
  • kõrge kolesteroolitase
  • kõrge vererõhk
  • osteoporoos ehk luude hõrenemine

 

Osteoporoos ei ohusta üksnes eakaid

 

Osteoporoosist ehk luude hõrenemisest räägitakse vähe ja seda peetakse ekslikult vaid väga eakate inimeste probleemiks. Tegelikult võib ootamatult kergesti murdunud luu paljastada luuhõrenemise probleemi juba keskealiste naiste puhul. Seda juhtub sagedamini kui võiks arvata ja taas on peasüüdlaseks puuduv östrogeen.

 

Kui selle olulise naissuguhormooni hulk langeb ruttu ja liiga järsult, ei suuda iga organism sellega kiiresti kohaneda. Kõige rohkem on ohustatud naised, kellel saabub menopaus liiga vara. Östrogeenil on kaitsev toime ja kui seda äkitselt enam pole, siis muutub luukadu kiireks – kogu luumassist kaob lausa 3–5 protsenti aastas. Mõnel juhul ka rohkem. Nõnda muutub naise luustik nõrgaks ja luud võivad murduda ka leebemat sorti traumade korral.

Appi tuleb taimeriik

 

Menopausi vaevuste vastu looduslike vahendeid on naised otsinud taimeriigist juba aastatuhandeid. Seda kaugeltki mitte asjatult, sest ka kaasaegsed rahvusvahelised uuringud on näidanud, et taimsed östrogeenid võivad aidata menopausi sümptomeid ennetada ja leevendada.

 

Millised taimed östrogeenile sarnast ainet sisaldavad? Näiteks punases ristikus ja sojas on isoflavoonid ehk fütoöstrogeenid, mille molekulaarne ehitus on kehaomase östrogeeniga peaaegu identne. Inimese kehas ühilduvad need östrogeeniretseptoritega, mistõttu keha tajub, et östrogeenivarud on piisavad. Tänu sellele leevenevad östrogeeni puudumisega seotud kaebused nagu kuumahood ja liighigistamine.

 

Veelgi enam – isoflavoon-östrogeenid võivad aidata kaasa ka luukadude vähenemisele ehk siis osteoporoosi ennetamisele.

 

Punase ristiku ja soja ekstrakti sisaldab toidulisand Estrogain, mis on olnud rohkem kui 10 aastat Skandinaavia üks populaarsemaid preparaate, mida kasutatakse üleminekuea vaevuste leevendamiseks. Toode sisaldab ka unikaalset vitamiinide ja mineraalide kombinatsiooni – üks neist on näiteks vitamiin B6, mis reguleerib organismi hormoonide tasakaalu. Paljud naised alustavad isoflavoonilisandi võtmist juba kolmekümnendates, sest nõnda saab ennetada menopausi kõige ebameeldivamaid sümptomeid juba varakult.

 

Kas sinagi soovid leida võimalusi, kuidas leevendada või ennetada menopausi vaevusi ilma kunstlike hormoonideta? Tuhanded naised on abi saanud Estrogain toidulisandist ja tunnevad end taas hästi. Tasub proovida!

Estrogain ’i toimeaine – punase ristiku ekstrakti – mõju kohta avaldatud uuringuga (inglisekeelne) saab tutvuda ka siin